interaktywne rozwiązania dla medycyny | leader in interactive medical strategy

Activeweb udostępnia aplikacje klasy edetailing/CLM na urządzenia Blackberry Playbook

Activeweb został też członkiem programu Blackberry Alliance Member. Blackberry PlayBook to kolejne urządzenie mobilne klasy tablet, dzięki któremu firma farmaceutyczna może efektywnie trafiać ze swoim przekazem do lekarzy.

Blackberry Playbook to tablet i podobnie jak Apple iPad charakteryzuje się brakiem fizycznej klawiatury, niską wagą i dotykowym ekranem. Urządzenie Blackberry w odróżnieniu od Apple umożliwia odtwarzanie prezentacji w technologii flash oraz ma bardzo wydajny dwurdzeniowy procesor. Udział Activeweb w programie Blackberry Alliance Member zapewnia klientom Activeweb wysokiej jakości rozwiązania oraz wsparcie centrali Research In Motion, producenta Blackberry.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani kontaktem z BB i pierwszymi testami naszego rozwiazania, zwłaszcza, że urządzenie Blackberry jest dostępne wyłącznie dla wąskiej grupy developerów na świecie” – Igor Gnot

Blackberry Playbook ma 7-calowy monitor dotykowy, 2 rdzeniowy procesor oraz pełne wsparcie dla obsługi video. Co ważne, Blackberry posiada wbudowaną kamerę oraz port USB, co zwiększa jego atrakcyjność jako narzędzia komunikacji i daje nowe, dotąd nie eksplorowane możliwości kontaktu. System edetailing/CLM firmy Activeweb zbudowany jest w oparciu o technologie Adobe AIR i jest dostępny na platformach Windows, Windows 7, Blackberry Playbook, Android, iPad.

Więcej o eDetailing/CLM od Activeweb:

Obecnie dotarcie do lekarza z konkretnym zagadnieniem jest coraz bardziej spersonalizowane. eDetailing, czyli forma dedykowanej prezentacji multimedialnej był dotychczas dostępny na Tabletach PC, czyli na przenośnych komputerach osobistych takich jak iPad. Pojawienie się na rynku Blackberry PlayBook rozszerzyło możliwości eDetailingu o to narzędzie.

Prezentacja eDetalingowa ma na celu zapoznanie lekarza ze spersonalizowanym tematem w taki sposób, aby dzięki prezentacji zmienić jego pogląd na dany temat. eDatailing daje lekarzowi możliwość edukacji, zaś firmie farmaceutycznej pozwala na zwiększenie świadomości lekarza w zakresie konkretnego zagadnienia, np. poprzez pokazanie najnowszych wyników badań nt. skuteczności danego leku. Dzięki nowoczesnym narzędziom prezentacje eDetailingowe pokazują innowacyjność firmy farmaceutycznej i zwiększają świadomość lekarza na temat firmy.

Prezentacja eDetailingowa w zależności od potrzeb, może być dostępna w różnych formach:

• Prezentacji multimedialnej –zwierającej elementy takie jak: grafika 3D, animacja, video

• Prezentacji video

• Prezentacji statycznej z elementami interakcji – pozwalające na uzyskanie od lekarza informacji na temat jego doświadczeń klinicznych, aktualnych poglądów na dany temat etc.

Podniesienie efektywności zmiany opinii lekarza możliwe jest dzięki współpracy z lekarzem polegającej na dialogu i stałym pomiarze jego zachowań z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. To tzw. Closed Loop Marketing polegający na interakcji z lekarzem i dostosowaniu przekazu do konkretnego specjalisty, dzięki czemu lekarz może wybrać jedynie te treści, które go interesują.

Ważną cechą CLM jest możliwość zbierania informacji zwrotnej, co pozwala na modyfikację działań komunikacyjnych. eDetailing umożliwia pomiar tego zdarzenia na populacji wszystkich lekarzy, pozwalając wyciągać wnioski i zmieniać komunikat w kolejnym cyklu. Dzięki raportom firma farmaceutyczna może poznać szczegółowe dane dotyczące aktywności danego lekarza uwzględniając takie parametry jak: ilość lekarzy, która obejrzała prezentację, ilość i czas wizyt na danym slajdzie prezentacji, odpowiedzi lekarzy itd.

Dotarcie do lekarza z prezentacją jest możliwe poprzez reprezentanta, który przy pomocy Blackberry PlayBook pokazuje ją lekarzowi. Technologia Activeweb pozwala również na stworzenie dedykowanej strony internetowej poświęconej tematowi prezentacji i dotarcie do lekarzy przez dystrybucję linków do strony drogą mailingową.

Narzędzia

Drukuj wiadomość

Kontakt

Rafał Kowalczyk - New Business Director
Rafał Kowalczyk
New Business Director
mobile: +48.509.524.595
tel.: +48.22.894.06.30