interaktywne rozwiązania dla medycyny | leader in interactive medical strategy

Nowy portal infoAMD już w sieci.

We współpracy z firmą Novartis, Activeweb stworzył portal informacyjny dla pacjentów ze zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem (AMD).

Serwis infoAMD.pl dedykowany jest osobom będącym w grupie ryzyka, oraz osobom opiekującymi sie pacjentami z AMD (z ang. Age-related Macular, Degeneration). Celem projektu jest zwiększenie świadomości wśród osób po 50 roku życia odnośnie tego, czym jest AMD oraz jak ważna jest profilaktyka i regularne badania diagnostyczne.

Na stronie można znaleźć ciekawe informacje dotyczące choroby, ośrodków zajmujących się diagnostyką i leczeniem AMD a także stowarzyszeń pacjentów. W serwisie stworzony jest również dział dedykowany bliskim osób cierpiących na AMD. Znaleźć w nim można podstawowe informacje dotyczące choroby, które pomagają zrozumieć codzienne problemy osoby z AMD jak i wskazówki na temat postępowania z osobami chorymi.

Największym wyzwaniem w trakcie projektu było stworzenie funkcjonalnego serwisu dostosowanego do potrzeb osób słabo widzących. Użytkownicy strony mogą dostosować wielkość czcionki do swoich potrzeb jak i skorzystać z wykorzystanego na stronie systemu „Ivona Reader”, który na życzenie odczyta treść wybranego artykułu.

Narzędzia

Drukuj wiadomość

Kontakt

Rafał Kowalczyk - New Business Director
Rafał Kowalczyk
New Business Director
mobile: +48.509.524.595
tel.: +48.22.894.06.30