interaktywne rozwiązania dla medycyny | leader in interactive medical strategy

CME + MedPass Access

Igor Gnot, CEO
Ewa Haładyj, CME Project Manager

Stworzenie programu edukacyjnego wiąże się dla firmy farmaceutycznej często z niemałym wydatkiem. Dlatego kluczowym elementem takiego projektu jest zabezpieczenie ROI.

Dostęp do zasobów w internecie, artykułów czy szkoleń odbywa się najczęściej poprzez system przyznawania loginów i haseł. W skali kraju i pracy z reprezentantami, pobranie takich informacji a następnie przekazanie ich lekarzom jest karkołomne i często niewykonalne.

System rejestracji MedPass Access umożliwia wygodny system dostępu do zasobów internetowych wyłącznie wskazanym lekarzom. W ramach systemu drukujemy na wybranym nośniku (dedykowana ulotka, informacja o kursie lub bilet) unikalne kody aktywacji. Przekazywane są one przez reprezentantów do lekarzy.

System MedPass Access można wdrożyć zarówno w rozwiązaniach stworzonych przez Activeweb jak i w innych projektach internetowych tworzonych przez Państwa aktualnych partnerów IT. System MedPass jest otwartym rozwiązaniem z którego korzysta wiele firm farmaceutycznych i agend rządowych. Już teraz warto wdrożyć go w swoim dziale dla zabezpieczenia danych osobowych i procesów komunikacji z lekarzami.

Każda pula kodów posiada charakterystyczne właściwości jak datę ważności, czas na jaki udostępnia portal od momentu aktywacji lub liczbę sesji (wejść na szkolenie). Lekarz rejestrując się w systemie MedPass (dobrze mu znanym z takich portali jak kardiolog.pl czy chirurg.pl) następnie zostaje poproszony o aktywację odpowiedniego kodu. Po tym procesie Activeweb jest w stanie udzielić Państwu informacji którzy lekarze aktywowali kody czy którzy reprezentanci mieli największą skuteczność w zaangażowaniu lekarzy do programu. Pozwala to na dalsze działania (follow up).

Lekarz może aktywować tylko raz kod. Raz zaktywowany kod zostaje przypisany do użytkownika. Kopiowanie kodów nie ma sensu.

Poniżej przedstawiamy proces aktywacji i dostępu do CME.

Jeżeli są Państwo zainteresowani systemem MedPass Access i CME, zapraszamy do kontaktu z :

Rafał Kowalczyk - New Business Director
Rafał Kowalczyk
New Business Director
mobile: +48.509.524.595
tel.: +48.22.462.84.04
Pobierz biuletyn (PDF)

Dotychczas kształcenie podyplomowe na najwyższym poziomie było dostępne dla uczestników warsztatów, szkoleń czy konferencji medycznych. Jednakże większości lekarzy, pracujących w małych ośrodkach akademickich, nie obejmował ten program. Ogrom pracy tych specjalistów, będących często jedynymi specjalistami w swojej dziedzinie w regionie oraz znaczny koszt szkoleń wyjazdowych sprawia, że lekarze ci nie korzystają z konwencjonalnych form udoskonalania zawodowego.

Kształcenie podyplomowe za pomocą modułu online wychodzi naprzeciw oczekiwaniom lekarzy, którzy nie mogą sobie pozwolić na podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez tradycyjne kursy. Innowacyjna formuła kursów uatrakcyjnia przekazywaną wiedzę. Poprzez zestawienie obrazu, głosu i transkrypcji tekstu prowadzącego wraz z prezentacją multimedialną uzyskujemy najnowsze narzędzie edukacyjne dla lekarzy (patrz schemat). Innowacyjna formuła kursów uatrakcyjnia przekazywaną wiedzę, sprzyja przyswajaniu nowych treści. Dzięki wygodzie korzystania z kursu online lekarz może skorzystać z kursu wszędzie – w domu, w pracy, na dyżurze. Zapamiętane wiadomości uczestnicy mogą sprawdzić w teście końcowym, natomiast swoje uwagi i problemy – przedyskutować z ekspertem i innymi specjalistami na forum dyskusyjnym.