interaktywne rozwiązania dla medycyny | leader in interactive medical strategy

Openmedica News

Openmedica News jest narzędziem zwiększania świadomości lekarzy w zakresie określonych zagadnień medycznych. Zespół redakcyjny Openmedica redaguje wiadomości na podstawie informacji odnalezionych w prasie specjalistycznej, aby później wykorzystać je w celach propagowania wiedzy z zakresu medycyny.

Wzrost świadomości danej problematyki medycznej zwiększa zainteresowanie metodami terapeutycznymi z nią związanymi.

Trzymaj rękę na pulsie

Tworząc Openmedica News monitorujemy ponad 100 najbardziej wiarygodnych i prestiżowych czasopism świata medycznego. Są wśród nich takie tytuły jak New England Journal of Medicine, Journal of American Medical Society (JAMA), International Journal of Cardiology, Evidence Based Obstetrics and Gynecology, Ginekologia Polska czy Przegląd Kardiologiczny oraz wiele innych wysokonakładowych lub wysoce wyspecjalizowanych tytułów.

Nie wszystko, co dzieje się w świecie medycyny, bierze swój początek w sterylnych pomieszczeniach laboratoriów. Kluczowe decyzje o wytycznych, procedurach i aspektach prawnych, zapadają oraz są ogłaszane przez duże organizacje rządowe i specjalistyczne. Należą do nich m.in.: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, American Society of Clinical Oncology, European Medicines Agency, Word Health Organization, Food and Drug Administration.

Openmedica News selekcjonuje i dostarcza czytelnikom najistotniejsze z tych wieści.

Wiarygodność

Informacje Openmedica News budujemy nie tylko na prestiżu i sprawdzalności tytułów źródłowych. Wybierając dane do publikacji posiłkujemy się bazami przeglądów systematycznych, metaanaliz, będących obecnie wyznacznikami obiektywności informacji medycznej, oraz opiniami ekspertów. Do naszych źródeł należą takie bazy jak Cochrane, PubMed i Medline.

Stwórz własny kanał informacyjny RSS

RSS (ang.: Really Simple Syndication) to format przekazywania nagłówków wiadomości oparty na języku XML. Pełne teksty notatek lub ich streszczenia są dostępne natychmiast po opublikowaniu. Można je pobrać używając specjalnego czytnika RSS. RSS to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów. RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące Cię tematy. Nie musisz oglądać reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do celu. Dzięki RSS-om omijasz spam!

Zajrzyj badaczom w mikroskop

Na długo przed wprowadzeniem nowego leku czy metody terapeutycznej na rynek, w laboratoriach ośrodków badawczych przebiega fascynujący proces odkrywczy. Od próbówki do szalki Petriego toczą się losy nowych szczepionek i przełomowych terapii. Zespół OpenMedica News przeszukuje kilkanaście tytułów takich jak Nature, Scientific American czy Genomics, zawierających publikacje dotyczące odkryć w naukach podstawowych. Informacje wyrwane wprost z laboratoriów pozwalają dotknąć medycyny przyszłości.

Zdobądź opinie eksperta

Aby zdobyć opinie na temat najnowszych publikacji naukowych, reporterzy Openmedica News docierają do najlepszych specjalistów i najwybitniejszych postaci polskiego świata medycyny.

Openmedica publikuje ponad 80 dokładnie wyselekcjonowanych aktualności każdego miesiąca. Czytający je lekarze mogą znaleźć się niezwykle blisko rozwijającego się organizmu światowej medycyny. Dzięki temu stają się współudziałowcami postępu najważniejszej dziedziny ich życia. A co najważniejsze, robią to bez wstawania z fotela przed komputerem.

Wiadomości Openmedica News są w naszym rodzimym języku, dzięki czemu czytanie ich staje się przyjemniejsze niż sięganie do tekstów źródłowych. Wertujemy setki czasopism i stron internetowych, aby publikowane informacje były aktualne, kluczowe, rzetelne i ciekawe. Dziennikarze OpenMedica konstruując newsy stają się artystami ubierającymi wytyczne, statystki i wyniki badań – słowem chłodne dane – w przyjazne informacje, łatwe w odbiorze dla czytelnika. Informatycy i graficy dbają natomiast o przejrzystą prezentację, niezawodne działanie serwisu, szybkie wyszukiwanie informacji oraz dostęp do archiwów.

Twoje newsy

Jeśli masz wiadomość dotyczącą Twojej firmy, kampanii, konferencji lub inną informację, którą chciałbyś/chciałabyś podzielić się ze światem medycyny, przekaż nam a my opublikujemy ją na portalach Openmedica.

Redakcja Openmedica News
email: dziennikarze@openmedica.pl
tel: 022.894.06.30

Pobierz biuletyn (PDF)