interaktywne rozwiązania dla medycyny | leader in interactive medical strategy

Openmedica 2.0 już niebawem w internecie

Nowe możliwości portali Openmedica zostały zaprezentowane w czwartek 21 styczna 2010 roku na spotkaniu przy specjałach kuchni japońskiej w Izumi Sushi.

Nowe możliwości portali Openmedica zostały zaprezentowane w czwartek 21 styczna 2010 roku na spotkaniu przy specjałach kuchni japońskiej w Izumi Sushi. Podczas prezentacji omawiane były nie tylko nowe funkcjonalności Openmedica, ale także znaczenie internetu w medycynie. Igor Gnot CEO Activeweb podkreślał ważność wymiany informacji medycznych pomiędzy lekarzami, którzy rozumieją jak istotną kwestią jest dzielenie się swoją wiedzą. W spotkaniu udział wzięli przyjaciele Openmedica: lekarze, m.in. prof. Wojciech Krasnodębski, doc. Mariusz Frączek oraz współpracownicy z firm farmaceutycznych.

Openmedica to sieć portali medycznych, przeznaczonych dla lekarzy specjalistów, takich jak – kardiolog.pl, lekarzonkolog.pl, chirurg.pl, ginekolog.pl, radiolog.pl, lekarzzakaznik.pl i genetyk.pl. Od 9 lat swojego istnienia Openmedica przystosowuje się do potrzeb lekarzy i pacjentów, wyznaczając nowe standardy obecności i aktywności lekarzy w internecie.

Paweł Jurczyński, Project Manager Openmedica zaprezentował innowacyjne rozwiązania umożliwiające tworzenie i wymianę informacji medycznych za pomocą narzędzi dostępnych na portalach. Nowe funkcjonalności portali Openmedica mają szansę stać się kluczowym narzędziem dialogu wśród lekarzy i pacjentów. Rozwiązania, takie jak: blogi, strony czy dedykowana poczta, już od początku lutego bieżącego roku pozwolą na efektywną komunikację w środowisku lekarzy ale również pacjentów. Zarówno Igor jak i Paweł wielokrotnie podkreślali istotę rejestracji Medpass, bardzo ważnego i funkcjonalnego systemu logowania dla medycyny.

Wydawnictwo Openmedica od lat publikuje na swoich portalach doniesienia ze świata medycznego. Nowością, na którą warto zwrócić uwagę jest sposób funkcjonowania redakcji, który zmienia się i przybiera bardziej dynamiczną formę. Openmedica odchodzi od starego modelu redakcji, który opierał się na tematach miesiąca, na rzecz codziennych publikacji materiałów w różnych formach. Do wiadomości w formie tekstowej dołączany będzie komentarz lekarza specjalisty w formie materiału video, odnoszący się bezpośrednio do bieżącego zagadnienia. Openmedica TV będzie kontynuowała uczestnictwo w kluczowych konferencjach medycznych w Polsce i na świecie. Portale Openmedica przedstawiać będą w ten sposób istotne wiadomości ze środowiska medycznego, najnowsze wyniki badań, komentarze ekspertów do rekomendacji i wytycznych oraz inne treści, przydatne w codziennej praktyce lekarza. Redakcja Openmedica jest środowiskiem internetowym dla lekarzy, którzy rozumieją potrzebę dzielenia się swoją wiedzą medyczną, a swój zawód traktują jako misję.

Narzędzia

Drukuj wiadomość

Kontakt

Rafał Kowalczyk - New Business Director
Rafał Kowalczyk
New Business Director
mobile: +48.509.524.595
tel.: +48.22.894.06.30