interaktywne rozwiązania dla medycyny | leader in interactive medical strategy

Activeweb Medical buduje system medycznych kart pacjentów (EPR)

Activeweb Medical w 2007 roku rozpoczął projekt zmierzający do stworzenia innowacyjnej platformy umożliwiającej w krajach Europy na zbieranie danych medycznych.

Activeweb Medical w 2007 roku rozpoczął projekt zmierzający do stworzenia innowacyjnej platformy umożliwiającej w krajach Europy na zbieranie danych medycznych przez pacjentów i uzyskiwanie kontekstowej pomocy poprzez połączenie z medycznymi źródłami wiedzy jak i wiedzy społecznościowej, pochodzącej od innych pacjentów, lekarzy czy źródłem zbliżonych do Wikipedii.

Zgodnie z planem, pierwszy projekt beta zostanie uruchomiony jeszcze tego lata w języku polskim i równolegle angielskim.

System umożliwi pacjentowi założenie anonimowej i w pełni bezpiecznej karty pacjenta do której w sposób usystematyzowany i prosty będzie mógł wprowadzić swoje dane medyczne jak wyniki badań, archiwizować zdjęcia i skany dokumentów.

Projekt Openmedica MyHealth (codename) umożliwi także bezpieczne współdziele wskazanych przez pacjenta danych z lekarzem poprzez system Medpass 2.0

Activeweb Medical w drugim kwartale zaprasza instytucje, w tym kliniki i urzędy oraz firmy komercyjne zainteresowane do współpracy nad platformą dzięki otwartej dokumentacji API.

Prace nad systemem zbiegają się z publikacjami ze Stanów Zjednoczonych dotyczących rosnących potrzeb społeczeństwa dotyczących wsparcia w zrozumieniu i pozyskaniu wiedzy na temat swojego zdrowia. Deloitte 2008 "Survey of Health Care Consumers"

Narzędzia

Drukuj wiadomość

Kontakt

Rafał Kowalczyk - New Business Director
Rafał Kowalczyk
New Business Director
mobile: +48.509.524.595
tel.: +48.22.894.06.30